Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması İndir (Covid 19 Yoğunluk Haritası)
Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması İndir (Covid 19 Yoğunluk Haritası)

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması şu sıralar kesinlikle indirip kullanmanız gereken bir yazılım. Peki, Hayat Eve Sığar Uygulaması nedir ve neden kullanmalısınız? Çin’ in Vuhan kentinde 2020 Aralık sonlarına doğru ortaya çıkan ve yayılım hızı çok yüksek olan Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) virüsü tehdidine karşı T.C. Sağlık Bakanlığı’ nın çalışmalarıyla geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Çevrenizde ve diğer bölgelerde Koronavirüs riski olup olmadığını anlamak, bu konuda bilgi sahibi olmak, olası bir salgın ihtimaline karşı dikkatli davranmak ve sevdiklerinizi ekleyerek bu pandemiden korumak için bu harika programı kullanmalısınız.

İndirilme Sayısı 5.000.000+
 
Genel
Resim

Uygulamaya güncelleme ile birlikte Güvenli Alan, HES Kodu, Güncel İstatistikler, Maske talebi gibi yeni özellikler eklendi. Peki, HES kodu Uygulaması nedir? Nasıl alınır ve ne işe yarar? Detaylar geliyor…

Hayat Eve Sığar uygulamasını kurmak için evvela Android ve İOS sistemlerinizde telefon numara doğrulaması yapmanız ve size yöneltilen soruları yanıtlayıp tüm kurulum aşamalarını tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemleri geçtikten sonra sizi “Merhaba, Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” başlıklı bir bölüm karşılayacak. Buradan kişisel durumunuz ile ilgili bildirim yapabilirsiniz.

Bazılarının, Hayat Eve Sığar Uygulamasını indirdikten sonra beni izleyip takip edecekler veya dış güçler benim tüm verilerimi elde edecekler gibi derin çekinceleri olabilir. Ancak bu araç Devlet destekli ve Bakanlık tarafından yayımlandığı için güvenle kurup, sağlığınız için gerekli tedbirleri alabilirsiniz.

 

 

COVID-19 yoğunluk haritasını görebilmek için ekranın alt tarafındaki “Yoğunluk” sekmesine tıklayın. Harita açıldığında karşınızda bulunduğunuz bölgedeki konumu göreceksiniz. Sonra sol alt köşede yer alan harita ikonlu kısma giderek bir süre yeni haritanın oturmasını bekliyoruz. Program size bir ısı haritası sunacak. Burada kırmızı renkli bölgeler riskli ve uzak durmanız gereken alanlardır. Eğer böyle bir bölgede yer alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız.

Hayat Eve Sığar Uygulamasındaki Renkler Ne Anlama Geliyor?

Kırmızı renkler: Yüksek risk içeren bölge

Mavi Yeşil renkler: Az riskli bölge

Sağlık Bakanlığı’ ndan yapılan bir bilgilendirmeye göre kısa bir zaman dilimi içerisinde riskli olan yerlerde uzun süre bulunan ve kişilerle devamlı temas edenlere bir risk puanı uygulanacak ve gerekirse o kişi teste sevk edilecek. Test sonucunun negatif çıkması durumunda, risk faktörü silinecek.

Sol üst köşedeki “Sekme” kısmında, bilgi edinebileceğiniz ve ulaşabileceğiniz önemli bağlantıları bulacaksınız. Ana hatlarıyla bu bağlantılar;

Uygulamanın kritik bir noktası olan sağ üst köşedeki risk menüsünden sosyal mesafeyi aştığınız kişi ve riskli kişiler ile temas sayılarınızı son 1-7- ve 14 gün olarak görebileceksiniz. Hesabım menüsü üzerinden kendi şahsi bilgilerinizi kontrol edebilir Bluetooth bağlantısını ve bilgilendirmeleri aktif edebilirsiniz. Ayrıca konum verilerinizi de paylaşarak güncel bilgileri anbean edinebilirsiniz. Yoğunluk haritası açıkken üstte yer alan yeşil halkalı ikona tıklayarak size en yakın market, hastane, eczane, metro, halk otobüsü ve duraklarını bulacaksınız. Böylelikle kendinizi koruyarak izole edebileceksiniz. Son olarak sizlere “#hayatevesiğar #evdekaltürkiye” etiketleriyle sesleniyor ve korunmanız için bu uygulamayı yüklemenizi tavsiye ediyorum.

İndirme Sayısı Sürüm Boyut Üretici Firma Dil
9 - - - -